REJSY JACHTEM PO ZATOCE GDAŃSKIEJ

Rejsy jachtem po Zatoce Gdańskiej pozwalają dotrzeć do ciekawych miejsc takie jak rezerwaty przyrody oraz obiekty militarne. Można podziwiać wysokie klify, wciąż ulegające dynamicznym przemianom pod wpływem morskich fal. Poza tym przy odrobinie szczęścia spotkać foki szare lub morświna.

Rejsy jachtem po Zatoce Gdańskiej
Rejsy jachtem
Rejsy po Zatoce Gdańskiej. Rejsy ze sternikiem
Rejsy jachtem Zatoka Gdanska
Zatoka Gdańska. Rejsy jachtem

Jacht typu SHIPMAN 28. Rejsy po Zatoce Gdańskiej

Shipman 28” to popularny w Skandynawii ale także znany na całym świecie jacht turystyczny. Zbudowano około 1000 egzemplarzy w Szwecji a potem ponad 300 w Irlandii.
    Jacht został zaprojektowany przez znanego projektanta, laureata wielu nagród Olle Enderlein, któremu udało się przede wszystkim połączyć nowoczesną klasykę z tradycyjnymi liniami kształtu kadłuba.
      Smukły kadłub o przekrojach typu „V” i odpowiedni współczynnik balastowy, w połączeniu z niezawodnym silnikiem wysokoprężnym firmy Yanmar, sprawia, że jest to jacht bezpieczny, szybki, dobrze radzi sobie z falą i ma przy tym niezłe osiągi, które umożliwiły wielu osobom rejsy dookoła świata.
      s/y Tornero został zbudowany przez stocznię Shipman Sweden AB w Visby na Gotlandii, Aktualnie stacjonuje w Polskim Klubie Morskim, przy „Morskiej Twierdzy Wisłoujście” w Gdańsku, skąd przede wszystkim zaczynają się rejsy. Czarter jachtu Gdańsk to rejsy jednodniowe i wielodniowe jachtem typu Shipman 28, po Zatoce Gdańskiej a także Bałtyku

Rejsy jachtem po Zatoce Gdańskiej

DANE TECHNICZNE
Powierzchnia ożaglowania: – 40 m²
Długość – 9.1 m szerokość – 2,6
Zanurzenie jachtu – 1,60 m
Max liczba osób – 6
ilość koi – 4
Silnik stacjonarny: YANMAR 8 HP

WYPOSAŻENIE  NAWIGACYJNE
– oświetlenie nawigacyjne
– kompas – CONTEST 130 – PLASTIMO
– nawigacja GPS RC 420 – RAYMARINE
– nawigacja GPS 152 – GARMIN
– Echosonda ST40 – RAYMARINE
– Autopilot ST 1000 –  RAYMARINE
– Radio VHF UM380 BK – UNIDEN

Rejsy jachtem po Zatoce Gdańskiej