REJSY NA HEL

Rejsy jachtem na Hel z pewnością należą do największych atrakcji Zatoki Gdańskiej. Usytuowany na samym krańcu Półwyspu Helskiego, potocznie nazywany jest “początkiem Polski”.

Rejsy na Hel
Czarter jachtu Hel
Rejsy na Hel

Dopłynąć na Hel i wrócić można w jeden dzień. Jednak z uwagi na dużą ilość atrakcji w samym Helu ciekawszą propozycją są rejsy dwudniowe. Wiele interesujących miejsc i obiektów zachęca do pozostania dłużej. Oprócz takich atrakcji jak: fokarium czy latarnia morska, warto zobaczyć również inne rzeczy. Góra Szwedów, unikatowe obiekty militarne, muzea, kolej wąskotorowa i wiele innych atrakcji wymaga więcej czasu niż kilka godzin. Obecny Hel wywodzi się z miasta o tej samej nazwie, które zostało zniszczone na skutek pożarów i zmiany linii brzegowej co w rezultacie spowodowało zatopienie przez wody Zatoki Puckiej. Główną atrakcją Helu jest oczywiście plaża. Dzięki swojemu unikalnemu położeniu Hel może poszczycić się dwoma pięknymi plażami. Jedną położoną nad otwartym morzem zwaną Dużą Plażą i tą od strony Zatoki Gdańskiej – zwaną Małą Plażą.

Natomiast miłośnicy dobrej zabawy znajdą w Helu liczne tawerny i puby. Kuszącą propozycją są też wieczory w miejscowej tawernie gdzie przy dobrym jedzeniu i napitku można nie tylko posłuchać na żywo szant ale też wziąć czynny udział. Biorąc to wszystko pod uwagę z całą pewnością można powiedzieć ze rejsy jachtem na Hel są dobrym wyborem.

Rejsy jachtem na Hel
czarter jachtu Hel
Rejsy do Helu. Marina w Helu
Hel czarter jachtu